Rośnie zainteresowanie studiami na UKW. Podsumowanie rekrutacji 2023/2024

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończył tegoroczną rekrutację na studia dużym sukcesem. Uczelnia potrzebuje jeszcze kilku dni na zamknięcie listy przyjętych, ale już pierwsze liczby pokazują wzrostowy trend.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie, I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym największa uczelnia w Bydgoszczy i druga w województwie kujawsko-pomorskim, odnotowała w tym roku 7879 zgłoszeń. Jest to o ponad 700 zgłoszeń więcej niż przed rokiem. Patrząc na spadek liczby maturzystów o 15 tysięcy względem zeszłego roku, to można mówić o odwrotnym, wzrostowym trendzie zainteresowania studiami na UKW.

W niedzielę zakończyła się rekrutacja na studia niestacjonarne. Hitem, podobnie jak w przypadku studiów stacjonarnych, była psychologia, na którą zapisało się 430 osób. Pozostałe kierunki cieszyły się też dużym zainteresowaniem i warto odnotować wyniki kryminologii (172 os.), informatyki (153) oraz prawa (125). Również w niedzielę zakończyła się rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne. Spośród kierunków, na które pozostały jeszcze wolne miejsca, najwięcej osób wybierało administrację, lingwistykę stosowaną angielsko-rosyjską oraz turystykę i rekreację.

- Wyniki rekrutacji są odzwierciedleniem działań naszego Uniwersytetu przez cały rok. Nasi naukowcy i studenci, poprzez swoje badania i projekty, są coraz bardziej widoczni nie tylko w regionie, ale i Polsce, co przekłada się na większe zainteresowanie studiami na naszej uczelni - komentuje Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia UKW, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni. - Ten trend mobilizuje nas do dalszych działań i ewaluacji programów kształcenia poszczególnych kierunków - dodaje Prorektor UKW.

Kandydaci, którzy otrzymają wstępną kwalifikację na studia muszą dostarczyć komplet dokumentów w czwartek lub piątek, ewentualnie wysłać listownie. W przyszłym tygodniu Uniwersytet zamknie listę przyjętych, a 3 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024.