Poszukiwani wolontariusze Akademii Przyszłości Poszukiwani wolontariusze Akademii Przyszłości

Poszukiwani wolontariusze Akademii Przyszłości

Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą i mają niską samooceną. To bezpieczna, twórcz przestrzeń w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, ktory chce mu poświęcić swój czas i uwagę.

Akademia co roku współpracuje z ok. 2 tys. wolontariuszy. Teraz i Ty możesz zostać jednym z nich. Co robi wolontariusz/ka w Akademii Przyszłości?

• Zostaje przypisana do konkretnego dziecka i spotyka się z nim na terenie szkoły - realizuje indywidualny program zajęć, korzystając ze scenariuszy i materiały z bazy Akademii Przyszłości oraz swoich doświadczeń i pomysłów.
  • Buduje pewność siebie dziecka - wypatruje sukcesów i zachęca podopiecznego do wpisania ich do specjalnego Indeksu Sukcesów. Tworzy z nim relacje, dlatego ważna jest umiejętność słuchania, empatia oraz dawanie wsparcia.
  • Zostaje przygotowany do pracy z dzieckiem przez wprowadzające szkolenia i e-learnigi- na każdym etapie współpracy ma wsparcie pomocnego zespołu oraz Lidera, czyli osoby, która koordynuje działania w wybranej okolicy.

Wymagania:

•  uśmiech, który potrafi przełamywać pierwsze lody
  • uszy, które lubią słuchać
  • serce pełne empatii
  • sokole oko, które dostrzeże sukcesy Dziecka
  • miłe słowa na końcu języka
  • pozytywną energię, która wniesie zmiany w życie Dizecka
  • wiek wyższy niż 18 lat
  • wolną godzinę tygodniowo na spotkanie z Dzieckiem

Oferujemy:

• sprawdzony od 20 lat model wolontariatu
  • szkolenie i wsparcie na każdym etapie działań
  • możliwość dzielenia się pozytywną energią z Dzieckiem
  • szansę na rozwój kompetencji
  • okazję do poznawania ciekawych ludzi

Aby zostać wolontariuszem należy wysłać zgłoszenie na stronę Akademii Przyszłości.