Festiwal Szkolnych Kół Matematycznych 28 września 2023 r.

Festiwal Szkolnych Kół Matematycznych w ramach Bydgoskich Impresji Matematycznych

Rozsypane przybory szkolne na blacie, widoczne loga organizatorów

Program:

9:00 rejestracja Szkolnych Kół Matematycznych.

9:15 – 9:20 Otwarcie Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych:

• prof. UKW dr Paulina Szyszkowska Dyrektor Instytutu Matematyki dr Agnieszka Łukasiewicz – z-ca Dyrektora ds. kształcenia.
  • dr inż. Karolina Mroczyńska – Przewodnicząca Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych.

9:20 – 10:20 Prezentacja posterów przygotowanych przez Szkolne Koła Matematyczne Głosowanie na najlepszy poster.

10:30 – 11:30 Warsztaty matematyczne dla Szkolnych Kół Matematycznych:

• Harmonia świata w ujęciu matematycznym – dr Agnieszka Łukasiewicz.
  • Dyskretny urok liczb pierwszych dr Marcin Kowalewski.
  • Spacer z Platonem i Archimedesem w poszukiwaniu ideału Karolina Kruber, dr inż. Karolina Mroczyńska, Studenci 2 roku matematyki (podział na grupy przy rejestracji).

10:30 – 11:30 panel dyskusyjny o trajektoriach rozwoju myślenia matematycznego w edukacji.

• Zaproszeni goście:

dr Adam Mroczkowski (Wydział Pedagogiki UKW), Ewa Jaśkowska (Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy), Katarzyna Borkowska (Dyrektor SP 12 w Bydgoszczy), Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska (MOEN Bydgoszcz).

• moderator: Justyna Prud (KPCEN Bydgoszcz).

11:40 – 12:00 Rozstrzygnięcie konkursu i zakończenie Festiwalu.

Miejsce: Wydział Prawa i Ekonomii, Pl. Weyssenhoffa 11, Bydgoszcz