Światowy Dzień Wartości już 19 października!

W tym roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dołącza do oficjalnych obchodów Światowego Dnia Wartości. To ogólnopolska inicjatywa zapoczątkowana przez ABSL, największą organizację zrzeszającą firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Sektor to jedna z najbardziej zróżnicowanych branż w Polsce, zatrudniająca 435 tysiące osób z czego blisko 20% stanowią obcokrajowcy. W samej Łodzi działa ponad 100 centrów, w których pracuje 30 tysięcy osób. Pracownicy sektora na co dzień funkcjonują na styku kultur, dzielą swoje obowiązki z kolegami i koleżankami z zagranicy czy działają w międzynarodowych zespołach. W tak różnorodnym środowisku ważne jest, żeby celebrować to, co jest dla nas wszystkich wspólne - wartości.

Grafika Światowy Dzień Wartości 19 października  Już 19 października zbierzemy się na Uniwersytecie, żeby w gronie lokalnych aktywistów i aktywistek, naukowców i naukowczyń i lokalnych liderów i liderek opinii porozmawiać o tym, w jaki sposób nasza tożsamość wpływa na poczucie przynależności. W dyskusjach w siedmiu miastach polski zasiądą m.in. Vito Bambino, Janina Bąk, dr Katarzyna Kasia, Szczepan Twardoch czy Martyna F. Zachorska, czyli instagramowa Pani od Feminatywów.

Debata „Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie. Jak odnaleźć się w czasach przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej” odbędzie się 19 października w godzinach 10:00-13:00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Szymanowskiego 3, Bydgoszcz).

• 10:00-10:15
    Welcome remarks

• 10:15-11:15
    Debata, „Poczucie przynależności w zmieniającym się świecie, jak odnaleźć się w czasach przemian natury społecznej, kulturowej i biznesowej”

• 11:15-12:20
    Debata, „Wiele odcieni przynależności i zaangażowania”

• 12:20-13:00
    Akcja integracyjna

• 13:00-13:30
    Networking

W pierwszej debacie "Poczucie przynależności..." wezmą udział:

• Moderatorka: Magdalena Tomicka Dyrektor HR w firmie Eviden, współkoordynator ABSL Bydgoszcz Chapter,
  • Dorota Glaza Dyrektor biura aktywności społecznej UM Bydgoszcz,
  • dr hab. Artur Laska, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Robert Wichłacz Prezes firmy Atos, Lider ABSL Bydgoszcz Chapter,
  • Bisz Jarosław Jaruszewski – polski raper, poeta i producent muzyczny.

W drugiej debacie "Wiele odcieni..." organizatorzy skupią się na aspekcie praktycznym. Uczestnikami będa:

• Moderator: Magdalena Tomicka – Dyrektor HR w firmie Eviden,
  • Anna Leda – Studentka UKW, Prezes Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Karolina Konstantinidis – HR Business Partner w firmie Livingston,
  • Dominika Kiss-Orska – Kulturoznawczyni, Dyrektor w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Dowiedz się więcej i zarejestruj się już dziś, żeby wziąć udział w tej i kolejnych debatach oraz akcjach integracyjnych przygotowanych z okazji Światowego Dnia Wartości.

absl.pl

surveymonkey.com

***

Obchody Światowego Dnia Wartości są obchodzone również w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu w partnerstwie z Collegium Da Vinci, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.