Prof. Benedykt Odya, Prorektor UKW ds. Studenckich i Jakości Kształcenia w komitecie honorowym Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia w Katowicach.

Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni po raz drugi został zaproszony do udziału w komitecie honorowym Kongresu, który odbywać się będzie w dniach 18-20 października 2023 roku w Katowicach.

Kongres gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego. Jego celem jest umożliwienie uczestnikom Kongresu wymiany doświadczeń oraz zachęcanie do podejmowania wspólnych inicjatyw w ramach Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki.

Prof. Benedykt Odya reprezentuje nie tylko Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ale będąc przewodniczącym Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia, dzieli się dobrymi praktykami, które wypracowywane są przez uczelnie zrzeszone w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

W obecnej edycji w sposób szczególny uczestniczyć będzie w spotkaniach, panelach i dyskusjach dotyczących m.in. akredytacji kompleksowej, sztucznej inteligencji w kontekście kształcenia oraz procedur oceny jakości kształcenia i mikropoświadczeń.

Zaproszenie dra hab. Benedykt Odya prof. uczelni do udziału w komitecie honorowym kongresu to wielkie wyróżnienie dla naszej Uczelni i jej osiągnięć w zakresie udoskonalania jakości kształcenia.