XIII Bydgoski Festiwal Nauki trwa do niedzieli!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez UKW.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego 20 października (Lab Day) już po trzynasty otworzy drzwi swoich pracowni i laboratoriów, by zachęcać miłośników nauki do rozwoju zainteresowań i pasji.

XIII Bydgoski Festiwal Nauki Złap Bakcyla Nauki Logo Bakcyl

Otworzymy je także szeroko w sobotę  (godzina: 12:00-20:00) i niedzielę (godzina: 12:00-18:00) w Centrum Nauki Młyny Rothera w Bydgoszczy (Science Week), gdzie naukowcy z UKW przygotowali moc aktywności: warsztaty, wykłady, pokazy i stoiska naukowe oraz dyskusję dotyczącą aktywności obywatelskiej.

Oferta programowa stworzona została z myślą o różnych grupach wiekowych - w oparciu o następujące zagadnienia: przeszłość i przyszłość, zdrowie i medycyna, kultura, nowe technologie, społeczeństwo, polityka, środowisko, prawo i ekonomia, miasto.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Festiwalu i wzięcia udziału w naszych wydarzeniach!

Szczegóły na: festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Bydgoski Festiwal Nauki  jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich Uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń naszego miasta i regionu. Nieustannie cieszy się on dużym zainteresowaniem.