Wręczenie aktów mianowania nauczycielkom z International School of Bydgoszcz

17 października 2023 JM Rektor UKW w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny wręczył akty mianowania nauczycielkom z Gen. Ryszard Kukliński International School of Bydgoszcz: pani mgr Paulinie Furmaniak (nauczycielce nauczania wczesnoszkolnego, Primery Education) oraz pani mgr Anecie Krzemińskiej (nauczycielce nauczania języka angielskiego w szkole z oddziałami międzynarodowym). W uroczystości ślubowania i wręczenia aktów uczestniczyli prof. dr hab. Ewa Filipiak, (przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, przedstawicielka organu prowadzącego szkołę, którym jest UKW); mgr Imisława Bugeja, (Dyrektor Szkoły ISOB).

Niepubliczny Zespół Kształcenia Ogólnokształcącego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego powstał 2 marca 2009 roku pod nazwą Gen. Ryszard Kukliński International School of Bydgoszcz. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest organem prowadzącym szkołę. Szkoła obejmuje trzy powiązane etapy edukacji: Primary Years Programme (PYP), Middle Years Programme (MYP) i Diploma Programme. Szkoła pracuje w oparciu o certyfikowany program IB, tworząc z sukcesem wielokulturowe środowisko uczenia się, wspiera rozwój uczniów, buduje poczucia niezależności, kreatywności i odpowiedzialności uczniów, rozbudza ciekawość poznawczą, umiejętności dociekania i badania. Przygotowuje do zaangażowanego i odpowiedzialnego uczestnictwa w społeczeństwie wiedzy.

Językiem komunikacji szkolnej jest język angielski.

Społeczność nauczycieli ISOB współpracuje z akademicką społecznością UKW, tworząc pomosty pomiędzy Teorią a Praktyką.