Zespół Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów z Nagrodą Prezesa Orlen S.A. Zespół Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów z Nagrodą Prezesa Orlen S.A.

Zespół Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów z Nagrodą Prezesa Orlen S.A.

19-stego października podczas konferencji „Kataliza – teraźniejszość i przyszłość”, zorganizowanej przez ORLEN wręczono nagrody w konkursie Prezesa Zarządu ORLEN S.A. na najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz ORLENU.

Nagrodę III stopnia otrzymał Zespół badawczy z Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów UKW za realizację Pracy Badawczej dotyczącej opracowania formulacji elastycznych pianek poliuretanowych. Skład Zespołu Badawczego:

• dr hab. inż. Joanna Paciorek- Sadowska, prof. uczelni,
  • dr inż. Marcin Borowicz,
  • mgr inż. Marek Isbrandt,
  • mgr Paweł Sander,
  • mgr inż. Łukasz Grzybowski.

Wydarzenie odbyło się w Muzeum Mazowieckim w Płocku. W trzeciej edycji tego konkursu, udział wzięli pracownicy wielu renomowanych polskich uczelni oraz ośrodków badawczych. Celem konkursu było promowanie najlepszych prac badawczych, które mają istotny potencjał wdrożeniowy w działalności spółki Orlen S.A.