rozmazane zdjęcie ze społecznością uczestniczącą na konferencji rozmazane zdjęcie ze społecznością uczestniczącą na konferencji

Konferencja: "Inkluzywne Uczelnie. Kolekcje jako narzędzie do budowania relacji ze społecznością lokalną"

W dniach 25-27 października 2023 r. w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana "Inkluzywne Uczelnie. Kolekcje jako narzędzie do budowania relacji ze społecznością lokalną".

Na konferencji poruszona zostanie tematyka relacji szkół wyższych z najbliższym otoczeniem w rozumieniu społeczności lokalnej, ale także infrastruktury miasta i regionu, założeń architektonicznych i administracyjnych oraz relacji, które w tym obszarze zachodzą. Drugim tematem obrad będzie szeroko pojmowana kultura studencka oraz jej potencjał w działaniach związanych z zachowaniem i upowszechnianiem wiedzy o szkolnictwie wyższym i jego społeczności.

Cały program dostępny na stronie: muzeauczelniane.pl

Organizator konferencji: Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych

Współorganizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Honorowy patronat JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Honorowy patronat JM Rektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Honorowy patronat JM Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy