Zespół Piesni i Tańca Ziemia Bydgoska pozujący gremialnie do zdjęcia w strojach ludowych Zespół Piesni i Tańca Ziemia Bydgoska pozujący gremialnie do zdjęcia w strojach ludowych

Dr Anna Nogaj na Międzynarodowym Konkursie Tańca w Korei Południowej

Dr Anna Nogaj - adiunkt na Wydziale Psychologii, będąca jednocześnie wiceprezesem i kierownikiem kapeli w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, brała udział w Międzynarodowym Konkursie Tańca w Cheonan w Korei Południowej.

Zespół zdobył Brązową Nagrodę, z grona 80 zespołów folklorystycznych z całego świata, które zgłosiły się do konkursu.Wśród członków (tancerzy) Zespołu Ziemia Bydgoska jest także studentka III roku Psychologii, p. Julia Karbowiak.

Dr Anna Nogaj miała także okazję wygłosić wykład pt. „Wpływ muzyki i mózg na życie człowieka” w Hankuk University of Foreign Studies. Wykład odbył się przed międzynarodową publicznością, bezpośrednio po koncercie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, w którym uczestniczyli: Ambasador RP w Korei Płd. Pan Piotr Ostaszewski, Konsul Generalny Pani Katarzyna Tomaszewska, Księża Pallotyni z placówki w Seul , władze uczelni i studenci Wydziału Polonistyki, a także zaproszeni goście.

Wydarzenie na Hankuk University odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza. Wsparcia finansowego na potrzeby udziału Zespołu Ziemia Bydgoska w Międzynarodowym Konkursie Tańca w Cheonan było także możliwe dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.