Prof. Roman Ossowski odsłonił swój autograf na ul. Długiej

Podpis prof. dr hab. Romana Ossowskiego został uroczyście odsłonięty na ulicy Długiej w Bydgoskiej Alei Autografów. To wielkie wyróżnienie dla Pana Profesora, jak i całego Uniwersytetu.

Autografy na ulicy Długiej po raz pierwszy zostały odsłonięte w 2007 roku przez Irenę Szewińską, Jerzego Hoffmana, Adama Sowę i Rafał Blechacza. Od 16 lat Bydgoska Aleja Autografów wydłuża się, a w minioną sobotę swój autograf odsłonił prof. Roman Ossowski.

- Szkocki teolog William Barclay powiedział, że w życiu każdego człowieka są dwa wielkie momenty - pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym uświadamiamy sobie po co żyjemy. Uważam, że zdrowie psychiczne i fizyczne jest wtedy, gdy człowiek jest bardzo zaangażowany. Jestem wzruszony, że pozostawiam po sobie pewien mały ślad w postaci tego pięknego symbolu – napisu, tutaj na tej cudownej, historycznie ważnej ulicy Bydgoszczy - mówił laureat podczas tej uroczystości.

Prof. Roman Ossowski od ponad 50 lat jest związany z naszą uczelnią. W tym roku kończy 81 lat i wciąż jest czynnym dydaktykiem i naukowcem UKW. Jest twórcą kierunku psychologia na naszej uczelni i przez wiele osób jest nazywany legendą bydgoskiej psychologii. Jest specjalistą z zakresu psychologii zdrowia, psychologii lekarskiej i rehabilitacyjnej.

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się również fotograf Marek Chełminiak i działaczka społeczna Krystyna Gawek.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości i zapoznania się z życiorysem prof. Romana Ossowskiego.

Panu Profesorowi życzymy kolejnych nagród i dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy!