Rzeka Brda i widok na rzeźbę Przechodzącego przez rzekę Rzeka Brda i widok na rzeźbę Przechodzącego przez rzekę

Weź udział w projekcie Młode Miasto i stwórz instrukcję obsługi miasta!

Stowarzyszenia Bydgoszcz g10 zaprasza studentki i studentów do wzięcia udziału w projekcie (wspartym dotacją z funduszy USAID) „Młode Miasto”, którego celem jest wypracowanie strategii miasta w stosunku do młodych ludzi.

Projekt zakłada:

• ankietę;
  • debatę w Młynach Rothera, której gośćmi byli min. wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, czy Maciej Grześkowiak;
  • warsztaty (Młyny Rothera, 17.11.2023, godz. 17.00-19.00), których  celem jest stworzenie szkicu przewodnika po mieście dla młodych.

Do warsztatów poszukiwani są młodzi ludzie w wieku 15-25 lat, którzy zbiorą się w 3-5-osobowe zespoły. Ich zadaniem będzie stworzenie pomysłu na „Instrukcje obsługi miasta” dla młodych. Forma zarysu (papier, online, gra etc.) nie jest określona.

Pomysł może zawierać następujące tematy:

• gdzie można zrobić swoją wystawę,
  • gdzie pójść na najlepszą kawę/a gdzie na imprezę,
  • co można studiować w Bydgoszczy,
  • gdzie znajdziemy kino letnie/darmowe kino,
  • jak i gdzie założyć stowarzyszenie,
  • jaka jest najlepsza miejscówka na foto,
  • jak posadzić drzewo w okolicy,
  • gdzie pojeździć rowerem.

Trzy najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone (pula 1000 zł + vouchery), wszyscy po końcowej burzy mózgów zostaną zaproszeni do dalszej wspólnej pracy na projektem.