Ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz spotkał się ze społecznością UKW

JE Ambasador Ukrainy w Polsce, Wasyl Zwarycz był gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Była to okazja do podziękowań za utrzymywanie dobrych relacji polsko-ukraińskich i spotkania ze studentami.

Ambasador Ukrainy w Polsce gościł na UKW we wtorek, 7 listopada. Podczas spotkania z władzami UKW Wasyl Zwarycz przekazał podziękowania dla pracowników, studentów i wolontariuszy za pomoc okazaną mieszkańcom Ukrainy poszkodowanym w wyniku napaści Rosji na ich kraj. Po wybuchu wojny Uniwersytet realizował szereg działań pomocowych, m.in. zbiórka darów, pomoc na Dworcu PKP dla osób przybywających do Bydgoszczy czy też wsparcie finansowe. W obecnym roku akademickim 208 studentek i studentów z Ukrainy jest członkiem naszej akademickiej społeczności.

Ambasador Ukrainy spotkał się również ze społecznością UKW. W Sali Senatu pojawiło się wielu ukraińskich studentów, dla których było to ważne spotkanie z przedstawicielem władzy ich Ojczyzny.

- Jesteście przyszłością dobrych relacji polsko-ukraińskich. Zachęcam do budowania takiej przyjaźni z innymi studentami. Takie zawiązane więzi międzyludzkie, już się nie rozwiążą. My liczymy na Was, a Wy możecie liczyć na nas – powiedział Ambasador Wasyl Zwarycz.

Nie brakowało też pytań o pracę Ambasadora, obecną sytuację studentów w Ukrainie i rosyjską propagandę. Po spotkaniu z pracownikami i studentami, Wasyl Zwarycz zwiedził jeszcze Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW.