Finał Mistrzostw Polski w Goalball

Serdecznie zapraszamy na Finał Mistrzostw Polski sezonu 2023 w Goalball, który rozgrywany będzie w murach naszego Uniwersytetu. Turniej zostanie rozegrany w dniach 17-19 listopada na obiekcie Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu, przy ulicy Sportowej 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest współorganizatorem tego prestiżowego wydarzenia.

Plakat Mistrzostw Poski w Goalball

• Co to jest goalball?

Goalball jest to najpopularniejsza, paralimpijska gra zespołowa osób niewidomych i słabowidzących. Gra się za pomocą piłki dźwiękowej przy zachowaniu ciszy, każda osoba ma też zaklejone oczy, aby wszyscy zawodnicy mieli równe szanse. UKW przy współpracy z KP-SOSW nr 1 w Bydgoszczy tworzy sekcję sportową, której zawodnicy biorą udział w rozgrywkach krajowych.

• Jeśli nie możecie przyjść kibicować, zapraszamy do oglądania transmisji:

Link Kanał Goalball Polska

Termin: 17-19 listopada 2023 r.

Lokalizacja: CEKFiS UKW - Sportowa 2

Zapraszamy i zachęcamy do kibicowania!

Wstęp wolny!