Gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego była Ambasador Argentyny w Polsce – AliciaIrene Falkowski

W dniu 16.11.2023 gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego była Ambasador Argentyny w Polsce – AliciaIrene Falkowski. Pani Ambasador spotkała się w murach Uczelni z JM Rektorem prof. dr hab. Jackiem Woźnym oraz Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych dr hab. Magdaleną Twarużek, prof. uczelni. Ambasador Argentyny piastuje nowe stanowisko zaledwie od kilkunastu dni, dlatego spotkanie było okazją do poruszenia tematu współpracy naukowo-kulturowej pomiędzy Argentyną a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

Od lewej stoją:  JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny, Ambasador Argentyny w Polsce – AliciaIrene Falkowski oraz prof. Magdalena Twarużek

Ambasador AliciaIrene Falkowski odwiedziła Bydgoszcz przy okazji Koncertu Tango –Fado, nad którym objęła Patronat. W wydarzeniu uczestniczyli artyści z Argentyny i Portugalii łącząc muzykę z tańcem. Współorganizatorem koncertu był Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wydział Nauk Biologicznych, Katedra Fizjologii i Toksykologii.