Prelegenci siedzący na pomarańczowych fotelach na scenie Teatru Kameralnego w Bydgoszczy Prelegenci siedzący na pomarańczowych fotelach na scenie Teatru Kameralnego w Bydgoszczy

Konferencja „Nauka i biznes dla inteligentnego miasta” za nami

8 listopada br. w Teatrze Kameralnym odbyła się konferencja „Nauka i biznes dla inteligentnego miasta”. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o. o. oraz Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Doliny Narzędziowej.

Naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji publicznej dyskutowali na temat inteligentnych miast.

Do panelu pierwszego zaproszono badaczy smart city, a także przedstawiciela administracji samorządowej, realizującego projekty w tym obszarze. Uniwersytet Kazimierza Wielskiego reprezentowali: dr hab. Artur Laska, prof. uczelni (WNoPiA) oraz dr Alina Kaszkur (CTTiI) – moderująca panel.

Podczas panelu drugiego zaprezentowano inteligentne rozwiązania dla miast przyszłości, powstałe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Prelegentami w tej części konferencji byli: dr hab. Piotr Prokopowicz, prof. uczelni (WI); dr hab. inż. Krzysztof Moraczewski, prof. uczelni (WIM); dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni (WM); mgr inż. Jakub Lewandowski (WM); dr inż. Sławomir Andrzej Torbus, prof. uczelni; dr Jolanta Kosman; dr inż. Karolina Mroczyńska (IM); dr inż. Dariusz Mikołajewski, prof. uczelni oraz dr hab. inż. Izabela Rojek, prof. uczelni (WI).

Panel trzeci był głosem biznesu. W tej części zaprezentowali się Przedstawicie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Doliny Narzędziowej, Spółek oraz Top 500 Innovators. Praktycy odnieśli się do doświadczeń z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy na tym polu z uczelniami wyższymi.

Konferencja była także okazją do zaprezentowania idei projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. oraz jego efektów.

Partnerami wydarzenia byli:
Teatr Kameralny w Bydgoszczy
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.

Konferencję dofinansowano z programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).