Dzień Licealisty w Bibliotece UKW

23 listopada świętujemy Dzień Licealisty. Z tej okazji Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zorganizowała dla uczniów szkół średnich szereg wykładów, warsztatów i lekcji pokazowych, przygotowanych przez pracowników dydaktycznych i naukowych naszego Uniwersytetu. Zajęcia stanowić będą doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą i infrastrukturą biblioteki uniwersyteckiej.

Szeroki wachlarz tematyczny prowadzonych w tym dniu wykładów i warsztatów, stworzy możliwość poszerzenia wiedzy, poznania fascynujących tajemnic i ciekawostek ze świata nauki, kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że twórczo spędzony czas w bibliotece uniwersyteckiej zachęci młodych ludzi do studiowania na naszej Uczelni.

Przy organizacji wydarzenia swoje wsparcie oraz pomoc metodyczną okazali Wydział Historii, Informatyki, Inżynierii Materiałowej, Językoznawstwa, Nauk Biologicznych, Nauk Geograficznych, Nauk o Kulturze, Nauk o Polityce i
Administracji, Pedagogiki, Prawa i Ekonomii, Psychologii, Instytut Matematyki, a także Koła Naukowe, Patrycja Michalik - Spoko Polski, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego oraz Komenda Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Plakat, składający się z kolażu zdjęć: notes z długopisem na biurku, budynek Biblioteki UKW, czworo licealistów