kody informatyczne ukazują się w przestrzeni laptopa kody informatyczne ukazują się w przestrzeni laptopa

Akademia Juniper Networks Cloud and Automation (JNCAA) na UKW

Od 15 grudnia 2023 r. na Wydziale Informatyki UKW rozpoczyna działalność Akademia Sieci, Chmury i Automatyzacji firmy Juniper.

Juniper Networks ® jest wiodącym dostawcą technologii sieciowych: routerów, przełączników, firewalli oraz zaawansowanych rozwiązań chmurowych dla korporacji oraz operatorów telekomunikacyjnych. Według publikacji Gartnera, jest trzecim dostawcą routerów na świecie z dużą perspektywą wzrostu udziału rynkowego.

Celem działania akademii JNCAA jest aktywne wspieranie rozwoju wiedzy i umiejętności naszych studentów w zakresie budowania wysokowydajnych sieci teleinformatycznych z wykorzystaniem rozwiązań technicznych firmy Juniper.

W trakcie zajęć laboratoryjnych lub podczas zajęć koła naukowego studenci będą mogli zapoznać się z filozofią oneJunos, według której konfigurowane są wszystkie urządzenia producenta. Dla studentów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z tego obszaru dostępne będą oficjalne materiały edukacyjne w postaci kursów on-line. Oprócz prezentacji i filmów zawierają one również dostęp do wirtualnych laboratoriów. Ukończenie wspomnianych szkoleń pozwoli na uzyskanie 50% zniżki na egzaminy certyfikowane.

Certyfikaty Cisco oraz Juniper są najbardziej rozpoznawanymi dokumentami potwierdzającymi kompetencje sieciowe. Uzyskanie certyfikatów branżowych znacząco zwiększa uwagę studenta na dobrą pracę, ponieważ specjaliści sieciowi są stale poszukiwani na globalnym rynku, mogą pracować dla wielu korporacji w sposób zdalny, bez konieczności relokacji.

Pracownicy Wydziału Informatyki współtworzą pierwsze w Europie Akademickie Centrum Wsparcia Junipera - Juniper-ASC. Jest to ogromne wyróżnienie i wyraz uznania dla kompetencji zespołu z Wydziału Informatyki UKW.