Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika 7 grudnia zagości na UKW

W najbliższy czwartek, 7 grudnia w Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się I etap Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 30. edycja tego Festiwalu. Jego historia sięga 1994 roku. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w kościele parafialnym w Będzinie. Zgłosiło się do niej 116 uczestników, co było dużym wyzwaniem logistycznym. W kolejnych latach liczba uczestników stale rosła. W drugiej edycji było ich już 225, w trzeciej – 250, a w czwartej – aż 628.

Od 1999 roku festiwal odbywa się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. W kolejnych edycjach ilość uczestników stale rosła, osiągając w ostatnich latach poziom około 1500-1800 osób. W sumie w festiwalu wzięło udział około 35 tysięcy osób z Polski i z zagranicy. Uczestnikami są amatorzy, a jedynym wymogiem jest ukończenie 6. roku życia.

W grudniu odbywają się eliminacje do Festiwalu w kilkunastu miastach Polski oraz zagranicą, w tym Bydgoszczy. Zapraszamy do sali koncertowej Collegium Copernicanum w czwartek, 7 grudnia w godz. 10:00 – 13:00.

Skład jury: mgr Piotr Stocki - Szkoła Doktorska UKW Dyscyplina Sztuki - sztuki muzyczne (przewodniczący), mgr Monika Susłyk - Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina i Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nakle nad Notecią; mgr Daniel Pradella - asystent Wydział Edukacji Muzycznej UKW; dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni - Wydział Edukacji Muzycznej UKW (sekretarz); Grzegorz Korybalski Wydział Edukacji Muzycznej UKW (obsługa sceniczna).

Harmonogram przesłuchań

10.00 Zespół wokalno-instrumentalny “BYDGOSKI KOLEKTYW KOLĘDOWY”
10.10 Solistka Aleksandra Antczak z Bydgoszczy
10.20 Solistka Hanna Wojciuk ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bydgoszczy