Uczestnicy konferencji siedzący na krzesełkach Uczestnicy konferencji siedzący na krzesełkach

Konferencja "Kryminologia wobec aktualnych problemów społecznych"

Wydział Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Kryminologia wobec aktualnych problemów społecznych", która odbędzie się dnia 11 grudnia 2023 r. w formie zdalnej.

Celem konferencji jest namysł nad interdyscyplinarnym charakterem kryminologii w szczególności w obszarze problematyki współczesnych wyzwań społecznych.

Specjaliści w zakresie prawa karnego i nauk penalnych dostrzegają dynamiczne zmiany występujące w społeczeństwie, które nierzadko niosą ze sobą negatywne desygnaty. Zatem naszym naukowym pomysłem jest zaproszenie Państwa do pogłębionej akademickiej refleksji nad wyzwaniami kryminologii wobec współczesnej problematyki społecznej.

Chcielibyśmy zaprosić do wymiany eksperckich poglądów przedstawicieli innych dyscyplin naukowych m.in. socjologii, psychologii, ekonomii, pedagogiki. Ufamy, że tak szeroko zakreślony zakres konferencji wzbudzi Państwa zainteresowanie tym naukowym przedsięwzięciem.

W konferencji będą brali udział pracownicy naukowi, studenci i doktoranci z całego kraju. Planujemy ok. 30 wystąpień. Prelegenci nie będą ponosić żadnych opłat związanych z wystąpieniem. Nie przewiduje się publikacji materiałów w postaci monografii pokonferencyjnej.

Konferencja ma być płaszczyzną do podjęcia m.in. takich zagadnień jak: nowe kierunki przestępczości, cyberprzestępczość, przestępczość kryminalna, przestępczość narkotykowa, przestępczość gospodarcza, przestępczość motywowana nienawiścią, przestępczość na szkodę środowiska, przestępczość nieletnich.

więcej informacji na ten temat: prawoiekonomia.ukw.edu.pl