Campus UKW widziany z lotu ptaka Campus UKW widziany z lotu ptaka

Ponad 17 mln zł na rozwój nauki! Wielki sukces naszego Uniwersytetu

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uzyskał dwa projekty w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości na łączną kwotę ponad 17 mln zł.

Projekt „Wzmocnienie pozycji UKW jako znaczącego ośrodka naukowego w zakresie nauk humanistycznych” został przygotowany pod kierunkiem Dziekana Wydziału Nauk o Kulturze, prof. dr. hab. Piotra Zwierzchowskiego i obejmuje dyscypliny: nauki o kulturze i religii, językoznawstwo oraz literaturoznawstwo. Kwota finansowania wynosi 8 573 976 zł.

Z kolei projekt „Nauki ścisłe i inżynieryjne podstawą wielodyscyplinarnego rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego” został opracowany przez dr. hab. Artura Dzialuka, prof. uczelni z Wydziału Nauk Biologicznych UKW, wraz z reprezentantami dyscyplin: nauki biologiczne, nauki o Ziemi i środowisku, nauki fizyczne, inżynieria materiałowa, inżynieria mechaniczna, informatyka techniczna i telekomunikacja. Kwota finansowania wynosi 8 596 000 zł.

- Uzyskane projekty z jednej strony potwierdzają duży potencjał naukowy Uniwersytetu w ramach dyscyplin ujętych w projektach, z drugiej strony stwarzają realne szanse na dalszy dynamiczny rozwój tych dyscyplin. Cieszę się, że współpraca między wydziałami oraz Działem Nauki okazała się tak skuteczna, tym bardziej, że mieliśmy niewiele czasu na przygotowanie wniosków w dość krótkim czasie, i to w okresie wakacyjnym. Serdecznie gratuluję wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie projektów. To nasz wspólny sukces! – podsumowuje prof. Jarosław Burczyk, Prorektor ds. Nauki UKW.

Szczegółowe informacje o poszczególnych projektach i o planach z nimi związanych przekażemy już w styczniu.