Prezydent Bydgoszczy spotkał się z nowymi profesorami UKW

W minioną środę, 20 grudnia Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się z nowo mianowanymi profesorami UKW, dr. hab. Tomaszem Kuczurem, prof. uczelni oraz dr. hab. Andrzejem Zaćmińskim, prof. uczelni, aby wręczyć im listy gratulacyjne oraz drobne upominki. W wydarzeniu tym uczestniczył także JM Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny.

- Nadanie tytułu profesora jest uhonorowaniem Państwa znaczącego dorobku naukowego. Gratuluję osiągnięć naukowych, z których wiedzę czerpać będą pokolenia. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym - mówił podczas spotkania prezydent Rafał Bruski.

Dr hab. Tomasz Kuczur, prof. uczelni stopień doktora nauk politycznych uzyskał na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 2 lata później uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Wrocławskim z zakresu nauk społecznych. Jest Kierownikiem Katedry Współczesnych Systemów Politycznych i Administracyjnych na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji UKW. Jest ekspertem Kancelarii Senatu w zakresie opinii prawnych i członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. oceny wniosków rozliczeniowych po zrealizowanym projekcie/dofinansowaniu przez instytucje naukowo-badawcze w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych", na mocy powołania przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dr hab. Andrzej Zaćmiński, prof. uczelni jest zatrudniony na Wydziale Historycznym UKW. Z bydgoską uczelnią związany nieprzerwanie od ukończenia studiów. Jest kierownikiem katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Wydał ponad 80 publikacji z zakresu historii najnowszej Polski, stosunków międzynarodowych po II wojnie światowej, w szczególności: polskiej myśli zachodniej, historii Polski i emigracji polskiej w Wielkiej Brytanii, parlamentaryzmu Polski Ludowej i historii regionu Kujaw i Pomorza po 1945 r. Nadzoruje prace w ramach polsko-serbskiego projektu badawczego „Polska i Jugosławia w XX wieku”, w którym uczestniczą naukowcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz państw bałkańskich.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!