Sukcesy Doktorantki Szkoły Doktorskiej UKW

Niezwykle miło nam poinformować, że Doktorantka Szkoły Doktorskiej UKW, Małgorzata Żurańska-Wilkowska, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jest to nagroda dla osób wyróżniających się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Nadaje ją i uroczyście wręcza Minister do Spraw Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Gala przekazania odznaczenia i nagrody odbyła się 16 grudnia 2023 roku.

Doktorantka UKW, Małgorzata Żurańska-Wilkowska, otrzymała również Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz została stypendystką Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Środki finansowe, które pozyskała, będą przeznaczone na ukończenie dzieła artystycznego, doktoratu przygotowywanego na UKW.

Na zakończenie warto wspomnieć, że tydzień wcześniej, Doktorantka UKW wraz z zespołem SVAHY, zdobyła I Nagrodę, na prestiżowym XXXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” - za wyjątkową sztukę wokalną, ciekawe opracowanie utworów i energię sceniczną.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!