UKW podjął współpracę z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozwija współpracę z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pozwoli ona na czerpanie z dobrych wzorców UKW w zakresie rozwijania dostępności dla osób z niepełnosprawnością.

UKW od lat wprowadza regulacje i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, dzięki czemu nasza uczelnia często jest traktowana jako wzór dla innych instytucji publicznych. Z tych doświadczeń i dobrych praktyk będzie mogła skorzystać teraz bydgoska Akademia Muzyczna, co zostało sformalizowane przez podpisanie umowy o współpracy.

Parafowali ją 17 stycznia Prorektor UKW ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni oraz kanclerz AM, dr Marek Czerski. Będzie obejmowała ona następujące działania:

• realizację wspólnych projektów i przedsięwzięć,
  • wymianę doświadczeń,
  • wspieranie inicjatyw partnerów umowy,
  • organizację szkoleń dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni,
  • pomoc psychologiczną,
  • korzystanie z dostosowanej bazy noclegowej i sportowej,
  • dostosowanie wydarzeń kulturalnych,
  • konsultowanie działań ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami,
  • realizację innych działań służących społeczności niepełnosprawnych studentów i doktorantów.

Podczas spotkania odbyły się wstępne konsultacje z ekspertami UKW w zakresie dostępności architektonicznej nowo powstającego kampusu Akademii Muzycznej. Została również podjęta współpraca, umożliwiająca dostęp do kultury osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom.