Uniwersytet Naszych Marzeń - hasło wyborcze prof. Jarosława Burczyka

Z przyjemnością pragnę zaprezentować Państwu hasło mojej kampanii w wyborach na stanowisko Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: UNIWERSYTET NASZYCH MARZEŃ.

Hasło to odzwierciedla główne idee mojego programu wyborczego i moją wizję Uniwersytetu.

Będę dążył m.in. do koncentracji i rozbudowy kampusu UKW. Chcę powrócić do koncepcji rozwoju zaproponowanej przez Rektora profesora Józefa Kubika, dotyczącej budowy dwóch obiektów: Collegium Humanum (przy rondzie Wielkopolskim) oraz Collegium Novum (przy ul. Sieńki/Ogińskiego). Zaprojektujemy i wybudujemy dwa nowoczesne centra badawczo-dydaktyczne, które będą ośrodkami promującymi nauki humanistyczne i społeczne (Collegium Humanum) oraz nauki ścisłe i inżynieryjne (Collegium Novum). Stworzymy w ten sposób nowe możliwości dla rozwoju kluczowych kompetencji Uniwersytetu: doskonałości naukowej i doskonałości dydaktycznej. Na bazie istniejącej infrastruktury i potencjału naszej Wspólnoty powołamy do życia Uniwersyteckie Centrum Kultury oraz Uniwersyteckie Centrum Sportu. To tylko kilka z podstawowych założeń programu, za realizację którego chcę wziąć pełną odpowiedzialność.

Hasło wyborcze odzwierciedla również moją wizję kreowania nowej kultury relacji między ludźmi, pełnego uznania podmiotowości i wartości każdego Pracownika Uniwersytetu, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Chcę być orędownikiem doceniania, a nie oceniania; współpracy, a nie rywalizacji. Będę dążył do wzajemnego poszanowania i tolerancji, a moją szczególną troską będzie zbudowanie poczucia stabilności oraz bezpieczeństwa emocjonalnego i finansowego Pracowników.

Chcę jednocześnie zaproponować nowe spojrzenie na główny cel działalności Uniwersytetu, którym powinno być dążenie do maksymalizacji zadowolenia wszystkich interesariuszy Uczelni, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Największą satysfakcję w pracy zawodowej przynosi bowiem świadomość, że jest ona potrzebna i doceniana przez innych.

Dla studentów UNIWERSYTET NASZYCH MARZEŃ ma być miejscem zdobywania wiedzy, ale również nabywania nowych kompetencji, niezbędnych do harmonijnego funkcjonowania w życiu społecznym. Możliwości te zostaną poszerzone przez budowanie sieci relacji i partnerstwa z instytucjami krajowymi i zagranicznymi.

Wiem, co należy zrobić, by Uniwersytet Kazimierza Wielkiego stał się wymarzonym miejscem pracy, wymarzonym miejscem studiów, a także wymarzonym partnerem do współpracy.

Nie bójmy się marzyć. Stwórzmy UNIWERSYTET NASZYCH MARZEŃ.

Prof. dr hab. Jarosław Burczyk

Zdjęcie satelitarne okolic głównego kampusu UKW, z zaznaczeniem planowanych budynków