ludzie siedzą przy biurku i dyskutują ludzie siedzą przy biurku i dyskutują

Kujawsko-Pomorska Liga Debat na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

25 stycznia 2024 r.na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędą się debaty, w ramach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat.

Tematyka ostatniej rundy KPLD w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego obejmuje niezwykle istotne z wychowawczego punktu widzenia kwestie, dotyczące edukacji w społeczeństwie wielokulturowym, a prowadzone debaty będą ogniskować się wokół dwóch tez: Rodzice powinni wychowywać swoje dzieci tak, aby przedkładały one kolektywizm nad indywidualizm; Polska powinna dążyć do struktury społeczeństwa wielokulturowego.

PROGRAM:

• 8:45 rejestracja drużyn
  • 9:00-9:30 Uroczyste rozpoczęcie I rundy debat w Auli Atrium (ul.Chodkiewicza 30) prowadzenie dr Elżbieta Okońska, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki
  • Zaproszeni goście:
    • Magdalena Buschmann, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu;
    • Grażyna Dziedzic,p.o. Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty;
    • Joanna Czerska-Thomas, Radna Miasta Bydgoszczy, członkini Rady Uczelni UKW;
    • Michał Laskowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy;
    • Dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia;
    • Dr Wojciech Trempała, Koordynator ze strony UKW Porozumienia z Fundacją „Projekty Edukacyjne”;
    • Dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Pedagogiki;
    • Eksperci z ramienia Wydziału Pedagogiki: dr hab. Przemysław Grzybowski, prof. uczelni, dr Celina Czech-Włodarczyk, dr Magdalena Kolber;
    • Szkoły z Bydgoszczy: I LO, VI LO, Zespół Szkół Elektrycznych – Technikum Elektryczno – Energetyczne nr 2, Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich – Technikum Gastronomiczne-Hotelarskie nr 8, IX LO, III LO, II LO, IV LO, XIII LO, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych – Technikum Ekonomiczne nr 6, Zespół Szkół Chemicznych – Technikum nr 4, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 – Technikum Mechaniczne nr 10 z Oddziałami Sportowymi.
  • Powitanie gości przez Władze Rektorskie
  • Powitanie gości przez Dziekan Wydziału Pedagogiki
  • Wystąpienia gości
  • Prezentacja Wydziału Pedagogiki
  • 9:45 Losowanie stron debat pierwszej grupy
  • 10:00-11:30 Debaty pierwszej grupy
  • 11:30-12:00 przerwa i rejestracja drugiej grupy
  • 12:00 Przywitanie uczestników drugiej grupy i losowanie stron debat
  • 12:15-13:45 Debaty drugiej grupy
  • 13:45 Prezentacja wyników po fazie grupowej (aula)

Kujawsko-pomorska Liga Debat to projekt dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych z naszego województwa. Jest on odpowiedzią na niewielką reprezentację szkół z województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskich projektach związanych z debatami oksfordzkimi, w porównaniu z innymi regionami o podobnym potencjale. Projekt Kujawsko – Pomorskiej Ligi Debat jest wzorowany na Poznańskiej Lidze Debat, która jako jedyna w kraju bazuje na ścisłej współpracy ze środowiskiem akademickim (7 wydziałów w ramach 5 uczelni) i cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników (16-20 szkół), jak i partnerów.

Więcej informacji znajduje się na stronie projektyedukacyjne.org.