Członkowie Komisji siedzą w Sali Senatu Członkowie Komisji siedzą w Sali Senatu

Rozpoczęły się procedury wyborcze na UKW

Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powołał Komisję Wyborczą na kadencję 2024 – 2028. Jej członkowie rozpoczęli już swoje prace.

Pierwsza połowa 2024 roku jest czasem wyborów nowych władz szkół wyższych w Polsce i organów kolegialnych. Procedury wyborcze ruszyły również na UKW. 23 stycznia Senat powołał nową Komisję Wyborczą, której Przewodniczącym został dr hab. Marek Salamonowicz, prof. uczelni z Wydziału Prawa i Ekonomii UKW.

Dzień później odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Wyborczej. Wybrała ona pozostałą część prezydium, przyjęła swoje zasady pracy i ustaliła skład zespołów roboczych. Zatwierdzenie kalendarza wyborczego jest planowane na kolejnym posiedzeniu Komisji.

Wszystkie komunikaty i akty prawne związane z wyborami będą publikowane na stronie wybory.ukw.edu.pl.