Magia nowych początków - spotkanie autorskie z Anną Rojek już dziś, 9 maja

Zapraszamy 9 maja o godz. 13:00 na spotkanie z Anną Rojek, autorką książki Magia nowych początków. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, przy ul. Karola Szymanowskiego 3 (Sala Pamięci Bydgoszczan, I piętro), w ramach Tygodnia Bibliotek, a poprowadzi je Agnieszka Mlicka-Ezooneir, dyrektor grupy wydawniczej Ezooneir.

Magia nowych początków  to wyjątkowa książka, która przenosi czytelnika w podróż przez zmieniającą się rolę kobiet na przestrzeni wieków. Autorka eksploruje ewolucję funkcji społecznych, obowiązków i oczekiwań narzucanych kobietom. Poprzez refleksję nad koncepcją kobiecości od czasów dawnych, gdzie głównym zadaniem było rodzenie potomstwa, aż po współczesne aspiracje niezależności i samorealizacji, książka prowadzi czytelnika przez labirynt zmiennych ról i oczekiwań społecznych.

Czy aby poczuć się spełnioną i wartościową, kobieta musi podążać utartymi ścieżkami, urodzić dzieci i zawrzeć małżeństwo? Czy możliwe jest znalezienie równowagi między tradycyjnymi normami a indywidualnymi aspiracjami?

W książce poruszane są również współczesne wyzwania i dylematy, takie jak dbanie o relacje z innymi, samoakceptacja, radzenie sobie z traumą czy depresją, a także sztuka budowania trwałych, satysfakcjonujących związków. Autorka inspiruje do poszukiwania autentyczności, asertywności i empatii jako fundamentów solidnych relacji, a także do pielęgnowania zdrowia psychicznego i fizycznego.

Przeplatając opowieści o przemianach społecznych z praktycznymi poradami dotyczącymi zarządzania stresem, radzenia sobie z trudnościami i celebrowania radości z małych rzeczy, Magia nowych początków staje się niezastąpionym przewodnikiem dla każdej kobiety pragnącej odnaleźć nową drogę.

Anna Rojek - absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku Pedagogika. Z wykształcenia nauczycielka, terapeutka, oligofrenopedagog i tyflopedagog. Ukończyła kilka kierunków studiów związanych z edukacją i terapią. Od 15 lat czynna zawodowo nauczycielka, terapeutka, wykładowczyni uniwersytecka, dyrektorka przedszkola. Prowadzi warsztaty dla rodzin  zastępczych i warsztaty wspierające kobiety. Twórczyni portalu „Pracownia dobrych myśli”. Prywatnie mama dwóch nastoletnich chłopców  oraz szczęśliwa żona swojego drugiego męża.

Serdecznie zapraszamy!