Studenci geografii na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie

W dniu 13 marca 2010 roku grupa 106 pracowników i studentów Instytutu Geografii UKW uczestniczyła pod kierunkiem dr Rafała Gotowskiego w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie (ITB 2010).

Targi są cykliczną imprezą przeznaczoną dla branży turystycznej, na której turoperatorzy z całego świata przedstawiają swoją ofertę. W imprezie uczestniczyło również nasze województwo, którego walory prezentowały m.in.:  stoisko z Bydgoszczy. Udział studentów w Targach stanowi jeden z elementów zajęć dodatkowych, które są realizowane poza programem studiów na kierunku Geografia oraz Turystyka i Rekreacja, a związanych z propagowaniem turystyki. Szczególnie istotnym aspektem wyjazdu była możliwość poznania kultury innych narodów, nawiązanie kontaktów, oraz sprawdzenie swoich możliwości językowych.