"Dziecko w świecie wartości" - spotkanie z autorką literatury dziecięcej Renatą Piątkowską

Wydział Pedagogiki oraz Katedra Badań nad Edukacją Estetyczną serdecznie zapraszają na spotkanie z autorką literatury dziecięcej Renatą Piątkowską pt. Dziecko w świecie wartości. Spotkanie poprowadzi dr Monika Lewicka.

Wydarzenie odbędzie się 14 maja br., o godz. 12:00 w Auli Atrium (Budynek Główny, przy ul. Chodkiewicza 30.)

Renata Piątkowska jest z wykształcenia socjolożką. Autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży, z których wiele zostało przetłumaczonych na języki obce, a niektóre doczekały się adaptacji filmowych i teatralnych. Laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego, Nagród w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren czy Przecinek i Kropka. Ambasadorka Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom". Za swoje motto uznaje słowa: "Bez książek prawdziwe dzieciństwo nie istnieje". Odznaczona za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka i Medalem "Ludziom Czyniącym Dobro". Dama Orderu Uśmiechu.

Spotkanie odbędzie się w ramach zbliżającego się Jubileuszu 55-lecia Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który będzie obchodzony w czerwcu.

Serdecznie zapraszamy!