Dwie flagi Węgier powiewają [przymocowane  do zabytkowej fasady budynku Dwie flagi Węgier powiewają [przymocowane  do zabytkowej fasady budynku

Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej na UKW

17 maja o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Pracowania "Pamięć Bydgoszczan i Regionu") odbędzie się spotkanie z Miklósem Mitrovitsem, węgierskim historykiem, polonistą, pracownikiem naukowym, sekretarzem Węgiersko–Polskiej Komisji Historycznej WAN, odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (2014).

Wydarzenie odbędzie się w ramach Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej. Temat spotkania będzie dotyczył polsko-węgierskiej historii piłki nożnej. Miklósem Mitrovits w ubiegłym roku wydał książkę „Węgierscy trenerzy piłki nożnej w Polsce w latach po II wojnie światowej”, w której pisze o węgierskim trenerze Zawiszy Bydgoszcz Kristofie Scharle. Trener ten w 1960 roku wprowadził klub do najwyższej grupy rozgrywkowej polskiej ligi.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w pokazach gry w Teqball, które odbędą się 16 maja o godz. 12.00 - 14.00 w sali gimnastycznej International School of Bydgoszcz (ul. Bośniacka 3).

Program Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej

• godz. 12.00-14.00
    Pokazy TEQBALL na terenie Szkoły ISOB przy ul. Bośniackiej 3 w Bydgoszczy, obowiązują zapisy

• godz. 9.00-11.00