Popiersie rzeźby bez twarzy wokół głowy oko krążące po orbicie, w tle brązowe niebo pełne gwiazd, napis Europejska Noc Muzeów na UKW – 18 maja Popiersie rzeźby bez twarzy wokół głowy oko krążące po orbicie, w tle brązowe niebo pełne gwiazd, napis Europejska Noc Muzeów na UKW – 18 maja

Europejska Noc Muzeów na UKW – 18 maja (sobota), godz. 18:00 – 24:00

I w końcu nadchodzi… jedyna taka noc w roku. Noc tajemnic, zagadek, noc pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Gdzie tym razem nogi poniosą naszych zwiedzających? Jest w czym wybierać – wystawy, pokazy, warsztaty, wykłady. W tym roku, w organizację wydarzenia włączyło się ponad dwadzieścia instytucji.

Zapraszamy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego! Specjalną ofertę przygotowało zarówno Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, jak i Biblioteka UKW/Muzeum Uniwersyteckie. Czeka na Was moc atrakcji!

Szczegóły programu: kulturawzasiegu.pl

Gorąco polecamy ofertę innych bydgoskich muzeów: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wodociągów,  Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Fotografii, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Oświaty, Muzeum Mydła i Historii Brudu, a także instytucji kultury: Galerii Miejskiej bwa, Galerii „Gdańska 5”, Młynów Rothera, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, Pałacu Ostromecko, Muzeum Legend Szyperskich Barka „Lemara”, Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Izby Tradycji Bydgoskiej Szkoły dla Niewidomych, Instytutu Pamięci Narodowej – Delegatura Bydgoszcz, a także Teatru Kameralnego i Teatru Polskiego.

NOC KONKURSÓW!!!
Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody!
Weź udział w KONKURSIE, odwiedź obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zbierz minimum 6 stempli, które otrzymasz w kasach i wygraj atrakcyjne nagrody!

Tej nocy po prostu nie można przespać!