Wydział Językoznawstwa zaprasza na drugą edycję zdalnej konferencji naukowej „Sinologists in Bydgoszcz: The 2nd International Conference on Chinese Languages, Literature and Culture”, która odbędzie się w dniach 17-18 maja br. na platformie Zoom.

Konferencja stanowi platformę do swobodnej wymiany poglądów oraz prezentacji wyników najnowszych badań z zakresu sinologii, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii języka i płci, glottodydaktyki, współczesnej i klasycznej literatury chińskiej, socjolingwistyki oraz chińskiego społeczeństwa i kultury.

Podczas konferencji, obok paneli dyskusyjnych, odbędą się dwa wykłady plenarne.

• W piątek, 17 maja, o godzinie 9:00, dr Zhengdao Ye z Narodowego Uniwersytetu Australii wygłosi wykład pt. „What can gendered address forms in Chinese social media tell us about contemporary Chinese cultural ethos and mechanisms of linguistic innovation? A semantic inquiry”.

• W sobotę, 18 maja, o godzinie 14:10, prof. Mie Hiramoto z Narodowego Uniwersytetu Singapuru przedstawi wykład pt. „Gender dynamics in Chinese martial arts cinema: A linguistic and cultural perspective”.

Oficjalny booklet konferencji: heyzine.com
Informacje o konferencji i program dostępne są na stronie: sinologistsinbydgoszcz.ukw.edu.pl
Bezpośrednie linki do konferencji będą dostępne na Facebooku: facebook.com