Trzy osady wioślarskie płyną na Brdzie Trzy osady wioślarskie płyną na Brdzie

Wielki sukces UKW w Akademickich Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie 2024

W dniach 17-19 maja 2024 r. Tor Regatowy w Brdyujściu w Bydgoszczy stanie się areną rywalizacji podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Wioślarstwie. To wydarzenie, które nie tylko zgromadzi najlepszych zawodników z całej Polski, ale również będzie okazją do celebrowania sportowej pasji i wspólnego kibicowania.

W zawodach weźmie udział 270 uczestników reprezentujących 24 uczelnie z całego kraju. Wśród 24 osad, które staną do rywalizacji, znajduje się 8 żeńskich oraz 16 męskich ekip, gotowych do podjęcia sportowego wyzwania na wodach Toru Regatowego.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się w sobotę, 18 maja o godzinie 10:00. Następnie rozegrane zostaną biegi eliminacyjne, które doprowadzą do emocjonujących finałów. To wszystko przy akompaniamencie widowiskowej atmosfery, w której każdy uczestnik i kibic poczuje ducha rywalizacji.

Impreza organizowana jest przez Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz.

Zapraszamy do kibicowania! Do zobaczenia na Torze Regatowym w Brdyujściu!