Dlaczego i jak sztuczna inteligencja zabierze nam prywatność, a  potem nas osądzi - zaproszenie na wykład dr. Konrada Maja

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia zaprasza na wykład otwarty dr. Konrada Maja "Prawa człowieka vs jego potrzeby. Dlaczego i jak sztuczna inteligencja zabierze nam prywatność, a  potem nas osądzi”. Naukowiec Uniwersytetu SWPS poprowadzi go wespół z sędzią Katarzyną Orłowską-Mikołajczak oraz adwokatem Piotrem Krzakiem. Wykład odbędzie się 23 maja br. (czwartek) o godz. 13:30 w auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy.

Dr Konrad Maj – psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych (HumanTech) na Uniwersytecie SWPS, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej na Wydziale Psychologii w Warszawie.

Naukowo interesuje się zagadnieniami związanymi z nowymi technologiami (sztuczną inteligencją i metawersum), wpływem społecznym oraz innowacjami. W latach 2013–2016 był pełnomocnikiem prorektora ds. nauki w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i innowacji społecznych. Prowadzi badania w obszarze HRI (Human-Robot-Interaction).

Kieruje projektami HumanTech Meetings 1 i HumanTech Meetings 2, które popularyzują związek nauk społecznych z nowymi technologiami.

Współpracuje z The Dutch Research Council (NWO) gdzie recenzuje granty wnioskodawców holenderskich. Członek Zespołu Eksperckiego ds. Technologii i Demokracji Fundacji Batorego, Komitetu ds. Metawersum w ramach Związku Cyfrowa Polska oraz Rady Programowej Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Odbył wizyty studyjne w takich ośrodkach, jak ISI – Institute for Social Innovation (Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA), ID+ Research Institute for Design, Media and Culture (University of Averio, Portugalia), Design Factory (Aalto University, Finlandia).