Festiwal Rozpraw Iustitia na UKW

Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia zaprasza na I Festiwal Rozpraw, w ramach którego odbędzie się symulacja rozprawy sądowej z udziałem licealistów oraz sędziów, prokuratorów i adwokatów. Pokaz rozpocznie się w czwartek, 23 maja br. o godz. 11:00 w auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Szymanowskiego 3.

Rozprawa pokazowa oparta będzie na scenariuszu sędziego Igora Tuleyi, będącego adaptacją "Makbeta" Williama Shakespeare'a. Spotkanie jest adresowane w szczególności do uczniów szkół średnich i studentów, ale zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych tematyką prawa. Symulacja rozprawy jest ukierunkowana na przekazanie walorów edukacyjnych, opartych na realnych procedurach, z wykorzystaniem prawdziwych atrybutów prawników, a nadto doskonałą atmosferę z niespodziankami. Wydarzenie ma charakter otwarty.