VI Seminarium Metodyczne Nieletni, małoletni - pomóc czy karać? Procedury postępowania w szkole

23 maja 2024 roku o godz. 9:00 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Aula Mikotoksyn, ul. Chodkiewicza 30) odbędzie się VI Seminarium Metodyczne pn. „Nieletni, małoletni - pomóc czy karać? Procedury postępowania w szkole".

Treści jakie zostaną zaprezentowane przez prelegentów dotyczyć będą głównie współpracy na linii szkoła – policja - sąd, stosowania środków oddziaływania wychowawczego w oparciu o Ustawę o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, mediacji, a także przeciwdziałania zażywania środków odurzających.

Za organizację spotkania odpowiadają wspólnie Komisariat Policji Bydgoszcz – Śródmieście, Koordynator ds. mediacji i edukacji prawnej przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy oraz Wydział Pedagogiki UKW. Na seminarium zaproszeni zostali dyrektorzy oraz pedagodzy i psycholodzy szkół z terenu działania Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście.