X Interdyscyplinarne Forum Naukowe - Las naszym naturalnym bogactwem

W dniu 25 marca (czwartek) 2010 w Instytucie Biologii Eksperymentalnej odbyło się X Interdyscyplinarne Forum Naukowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej miasta Bydgoszczy, tym razem pod hasłem „Las naszym naturalnym bogactwem”. Forum organizowane jest przez V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Biologii Eksperymentalnej UKW oraz Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tegoroczne - jubileuszowe X Forum było okazją do prezentacji nowych kierunków badań w zakresie nauk przyrodniczych dotyczących ochrony ekosystemów leśnych oraz stworzy okazję do wzbogacenia wiedzy na temat funkcjonowania lasów i ich roli jako rezerwuaru bioróżnorodności organizmów.

Pierwsza część Forum to seminarium z udziałem pracowników naukowych UKW oraz przedstawicieli samorządu lokalnego, prezentujących wybrane zagadnienia związane z problematyką ochrony ekosystemów leśnych.

Druga część Forum to finał konkursu pt. „Dlaczego należy chronić ekosystemy leśne?". Będą to 10-15 minutowe wystąpienia uczniów bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych poruszające wybrane aspekty ochrony lasów. Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody ufundowane m.in. przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Bydgoszczy, Wydział Edukacji UM Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Zapraszamy!