Ambsador Argentyny w Polsce z wizytą na UKW

Ambasador Argentyny w Polsce, JE Alicia Irene Falkowski w piątek, 9 sierpnia była gościem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Była to okazja do rozmowy m.in. o współpracy naszej uczelni z argentyńskimi placówkami szkolnictwa wyższego.

UKW na tym spotkaniu było reprezentowane przez Rektora elekta prof. dr. hab. Bernarda Mendlika, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy, prof. dr. hab. inż. Marka Macko oraz Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych, dr hab. Magdalenę Twarużek, prof. uczelni.

Prof. Bernard Mendlik przedstawił Pani Ambasador plany rozwoju Uczelni, które będą wdrażane w nowej kadencji władz rektorskich. Spotkanie było również okazją do rozpoznania obszarów współpracy, szczególnie na poziomie uczelni polskich i argentyńskich. W tym obszarze pojawiły się potencjalne możliwości, zarówno w kontekście wymiany akademickiej, jak również naukowo-badawczej oraz kulturalnej obejmującej także Ambasadę Polski w Argentynie i organizacje polonijne.

JE Alicia Irene Falkowski w czasie wizyty UKW poznała również uroki Ogrodu Botanicznego, po ścieżkach którego została oprowadzona przez pracowniczkę Ogrodu, Monikę Wójcik-Musiał.

JE Alicia Irene Falkowski jest Ambasadorem Argentyny w RP od listopada 2023 roku. Wcześniej, w latach 1997 – 1998, była szefową sekcji konsularnej Ambasady w Warszawie.