Uczestnicy programu Blended Intensive Programme na tle morza Uczestnicy programu Blended Intensive Programme na tle morza

Słuchacze Szkoły Doktorskiej i studenci z WNB uczestnikami w programie Blended Intensive Programme

W okresie od 7 do 12 lipca 2024 roku, Słuchacze Szkoły Doktorskiej mgr Gabriela Pilarska oraz mgr Paweł Skrzydlewski, z inicjatywy promotor dr hab. Magdaleny Twarużek, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych wraz ze studentami I roku studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia Martyną Tomczak i Jakubem Wojtackim uczestniczyli w programie Blended Intensive Programme, zorganizowanym przez Egas Moniz School of Health and Science w ramach programu Erasmus+.

Celem inicjatywy było zapewnienie uczestnikom wszechstronnego zrozumienia holistycznego podejścia do zdrowia znanego jako „One Health”. W trakcie pięciodniowych warsztatów stacjonarnych (8-12.07.2024), uzupełnionych sesjami online (02.07.2024 i 23.07.2024), uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat powiązań między zdrowiem ludzi, zwierząt i środowiska. Ponadto, mieli możliwość opracowania innowacyjnych projektów grupowych, których celem było znalezienie skutecznych rozwiązań dla złożonych problemów globalnych.

Zajęcia prowadzone były przez kadrę kilku europejskich uniwersytetów, m.in. Uniwersytetu Bolońskiego, Uniwersytetu Kopenhaskiego czy Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze.