Podziękowania od Ambasador Argentyny w Polsce

Ambasador Argentyny w Polsce, JE Alicia Irene Falkowski, przesłała list z podziękowaniami do Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych, dr hab. Magdaleny Twarużek, prof. uczelni. Podziękowania te są związane z wizytą Pani Ambasador na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W swoim liście Pani Ambasador wyraziła wdzięczność za wyjątkową gościnność oraz owocne spotkania, które miały miejsce podczas jej wizyty. Podkreśliła znaczenie rozmów z władzami uczelni oraz lokalnymi liderami, które przyniosły korzyści dla obu krajów. W liście wspomniano również o licznych atrakcjach, takich jak spacer po Ogrodzie Botanicznym UKW i koncert muzyczny, które dodatkowo wzbogaciły jej pobyt. Pani Ambasador podziękowała za wsparcie w promowaniu argentyńskich produktów spożywczych i wydarzeń kulturalnych oraz zaangażowanie w zbliżanie obu narodów, szczególnie z korzyścią dla młodzieży akademickiej.

Podczas spotkania, które odbyło się 9 sierpnia doszło do rozmów na temat współpracy naszej uczelni z argentyńskimi instytucjami szkolnictwa wyższego, UKW było reprezentowane przez Rektora elekta, prof. dr. hab. Bernarda Mendlika, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy, prof. dr. hab. inż. Marka Macko oraz Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych, dr hab. Magdalenę Twarużek, prof. uczelni.

Link do relacji: ukw.edu.pl