Zmarł prof. dr hab. Józef Bachórz

W sobotę 20 września br. odszedł prof. dr hab. Józef Bachórz. Profesor związany był z Uniwersytetem Gdańskim, w którym pełnił m.in. funkcję prorektora do spraw dydaktycznych. W roku 1990, po uzyskaniu tytułu profesora nauk humanistycznych, prof. Józef Bachórz został członkiem Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, angażował się również w pracę Komitetu Nagród Naukowych Premiera RP.

uśmiechnięty prof. dr hab. Józef Bachórz

Profesor Józef Bachórz był wychowawcą kilku pokoleń polskich polonistów, wybitnym specjalistą w zakresie literatury polskiej XIX wieku, autorem znakomitych monografii i studiów, autorem podręcznika do nauki literatury polskiej okresu pozytywizmu, autorem opracowań najwybitniejszych dzieł literackich tego czasu oraz współautorem Słownika literatury polskiej XIX wieku. Przez długi czas profesor współpracował z Instytutem Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Pogrzeb prof. Józefa Bachórza odbędzie się w najbliższą środę 25 września  na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie przy ul. Malczewskiego.

Rodzinie i Bliskim Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć Jego Pamięci!