Dr Jolanta Kosman potrzebuje pomocy! Weź udział w Dniu Dawcy Szpiku dla pracowniczki UKW

Wydział Fizyki oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w dniach od 26.09-4.10 br., organizują Dni Dawcy Szpiku. Celem akcji jest pilne znalezienie dawcy szpiku dla naszej koleżanki, naukowca oraz doskonałego wykładowcy, pracownika Instytutu Matematyki.

Dr Jolanta Kosman zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Choroba przyszła niespodziewanie i postępuje niezwykle szybko. Ratunkiem jest natychmiastowy przeszczep szpiku. Wszystkich chętnych, a w szczególności pracowników i studentów Uniwersytetu serdecznie zachęcamy do zarejestrowania się w Bazie Dawców Szpiku DKMS. W przypadku znalezienia „bliźniaka” jego szpik może uratować życie naszej Joli.

Rejestracji można dokonać w dniach 26.09.2024 - 4.10.2024 w godzinach 10 – 14:

• w budynku przy Al. Powstańców Wielkopolskich 2, Wydział Fizyki, Instytut Matematyki, s. 2,
  • w budynku głównym UKW, ul. J. K. Chodkiewicza 30, hol przy wejściu głównym,
  • w Bibliotece UKW, ul. Karola Szymanowskiego 3, przy wejściu głównym.
  • oraz w dniach 01.10 - 04.10.2024 we wszystkich budynkach uniwersyteckich:
    w budynku przy ul. Poniatowskiego 12 - parter
    w budynku przy ul. Ogińskiego 16 - parter
    w budynku przy ul. Staffa 1 - parter
    w budynku przy ul. Jagiellońskiej 11 - półpiętro
    w budynku przy ul.Powstańców Wielkopolskich 10 - parter
    w budynku przy ul. Pl. Kościeleckich 8 - parter
    w budynku przy ul. Pl. Weyssenhoffa 11 - parter
    w budynku przy ul. Sportowej 2 - budynek AB, parter (obok wejścia na basen)
    w budynku przy ul. Łużyckiej 24 - parter

Potrzebni wolontariusze!

Zbiórka wolontariuszy chętnych do pomocy w organizacji przedsięwzięcia odbędzie się na Wydziale Fizyki we wtorek 24.09.2024 r. o godzinie 13.00, sala 17. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w tym spotkaniu, a chciałyby zaangażować się w działania, proszone są o kontakt z organizatorami:
dr Agnieszka Banaszak-Piechowska - agnb@ukw.edu.pl, tel. 796 795 955
dr Katarzyna Chmielewska – katarzyna.chmielewska@ukw.edu.pl, tel. 792 577 885.