Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Bibliotece UKW

Zapraszamy 18 listopada o godz. 16:00 do Sali „Pamięć Bydgoszczan” na obchody Dnia Dziedzictwa Akademickiego. Przenieśmy się wspólnie w czasy, kiedy bydgoska scena studencka tętniła życiem i pasją!

W programie:

  • wystawa rzeźb ceramicznych autorstwa Małgorzaty El-Essy, ukazująca wyjątkowe spojrzenie na sztukę i historię,
    „Szlakiem bydgoskich klubów studenckich” – prelekcja dr Aldony Chlewickiej-Mączyńskiej, przybliżająca fascynujące życie studenckie sprzed kilku dekad,
  • „Mistrz dłuta Ronald Ritter we wspomnieniach” – prezentacja Adama Myrty, przyjaciela artysty, związanego z legendarnym klubem Beanus.

Na zakończenie zapraszamy na minikoncert i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gwiazd dawnej sceny studenckiej: Waleriana Krenza ze Spółki z Zaułka (WSP), Andrzeja Korzeniewskiego z Red Club Band (ATR), Joachima Perlika z zespołu Żuki (WSP) i innych.

Dzień Dziedzictwa Akademickiego to okazja, by wspólnie odkryć na nowo ducha tamtych lat i zanurzyć się w barwną historię bydgoskiego życia studenckiego.

Z lewej strony grafiki umieszczono tekst: Zaproszenie. Dzień Dziedzictwa Akademickiego 2024. Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 18 XI 2024 r., godz. 16.00, Sala „PAMIĘĆ BYDGOSZCZAN”. W programie:
- Wystawa rzeźb ceramicznych Małgorzaty El-Essa
- Szlakiem bydgoskich klubów studenckich lat 60.-80. XX wieku - prezentacja dr Aldony Chlewickiej-Mączyńskiej
- Mistrz dłuta Ronald Ritter we wspomnieniach - prezentacja Adama Myrty, przyjaciela z Beanusa
- Mini koncert i wspólne śpiewanie z gwiazdami dawnej bydgoskiej sceny, studenckiej: Walerian Krenz (Spółka z Zaułka - WSP), Andrzej Korzeniewski (Red Club Band - ATR), Joachim Perlik (Żuki - WSP) i inni.
Pod tekstem znajdują się logotypy Pracowni Badań nad Kulturą Studencką - Muzeum UKW i Biblioteki UKW.
Po prawej stronie grafiki umieszczono cztery zdjęcia przedstawiające kolejno od lewej do prawej i od góry do dołu: ceramiczną rzeźbę ptaka, grupę ludzi na spotkaniu towarzyskim w klubie studenckim, rzeźbiarza przy pracy i przypinkę z podobizną rozśpiewanego chłopca grającego na gitarze, która upamiętnia ogólnopolski rajd z piosenką turystyczną Sulejowo '90.