Poznaliśmy zwycięzcę konkursu o naszym patronie

28 kwietnia 2010 r. odbył się finał konkursu o patronie naszego Uniwersytetu. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego Czasach startowało ponad 550 uczniów z prawie 100 szkół z różnych zakątków całego kraju.

Do finału przeszło 12 najlepszych uczestników, którzy odpowiadali na pytania komisji.

Zwycięzcą okazał się Konrad Banaś – I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, II miejsce zajął Kamil Zyglewski – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, natomiast III miejsce Mateusz Osowski – LO im. Wincentego Pola w Czersku. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę dla najlepszego pierwszoklasisty, otrzymał ją Wojciech Obiała z V LO im. Jana Pawła II w Toruniu.
Po części konkursowej, odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród. Przygotowano wystąpienia dotyczące postaci króla: dr hab. Piotr Zwierzchowski, prof. nadzw.: Wizerunki Kazimierza Wielkiego w filmie oraz epoki, szkoła fechtunku Maximus zaprezentowała strój i uzbrojenie rycerza.
Wszystkim gratulujemy, zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Wyniki:

• Konrad Banaś – I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli - I miejsce
  • Kamil Zyglewski – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy- II miejsce
  • Mateusz Osowski – LO im. Wincentego Pola w Czersku - III miejsce
  • Anna Podlaszewska – I LO im. C. K. Norwida w Bydgoszczy
  • Wojciech Obiała – V LO im. Jana Pawła II w Toruniu - najlepszy pierwszoklasista
  • Konrad Adam – II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu
  • Anna Stucka – ZSO im. B. Nowodworskiego w Tucholi 30 pkt.
  • Agnieszka Wierzbowska – III LO w Toruniu
  • Alicja Walczyna – II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
  • Damian Robak – ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowej
  • Martyna Jóźwiak – I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy