Seminarium naukowe Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

28 maja 2010 o godzinie 13.00 w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn Instytutu Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbędzie się spotkanie naukowe Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jest to seminarium, które po raz drugi odbywa się na UKW. Spotykają się na nim naukowcy Bydgoszczy i Torunia zajmujący się naukami biochemicznymi oraz pokrewnymi biochemii. Organizatorem spotkań bydgoskich jest dr hab. Joanna Moraczewska, prof. nadzw..

Program:

• „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o germinacji transkrypcyji eukariotycznych polimeraz RNA” -  wykład wygłosi dr hab. Joanna Kufel, prof. UW z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu warszawskiego
  • „Oczyszczanie białek rekombinowanych” - referat przedstawi dr Karina Błachnio, przedstawiciel firmy Merck.

Szczególnie zapraszamy studentów i doktorantów, którzy będą mieli możliwość przedyskutować możliwości podjęcia studiów doktoranckich oraz podjęcia staży podoktorskich.