Bracia Maciek i Łukasz Kosiccy – studenci UKW wystąpili w bitwie tanecznej YCD - Po prostu tańcz

W organizowanej przez TVN bitwie drużyn Ani Muchy i Michała Piróga „Po prostu Bitwa! Dziewczyny vs Chłopaki” programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, wzięło udział dwanaście dziewcząt i dwunastu chłopaków, w tym nasi studenci - bracia Maciej i Łukasz Kosiccy.
Maciej, student fizyki i Łukasz , student ETI, od kilkunastu lat zajmują się tańcem, prowadzą swoją szkołę Braterstwo Stylu Dance Studio, organizują i jeżdżą na pokazy. Obecnie są tancerzami w sztuce Łukasza Gajdzisa "Brzechwa 2, czyli Szelmostwa Lisa Witalisa" wystawianej na deskach w Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Przed bitwą odbyły się warsztaty taneczne dla uczestników, a jej finał zorganizowano w sobotę (5 czerwca) na rynku Kościuszki w Białymstoku. Bitwa przyniosła wiele emocji, zmierzyły się ze sobą drużyny dziewczyn i chłopaków. Każda z grup osobno zatańczyła dwa tańce: hip-hop oraz taniec współczesny. Finałem Po Prostu Bitwy był wspólny występ obu drużyn, które wspólnie prezentowały choreografie bitewne. Grupy były wspomagane przez tancerzy z poprzednich edycji You Can Dance – Po prostu tańcz!

Widzowie w SMS-owym głosowaniu zdecydowali, że lepszą okazała się taneczna drużyna chłopaków, którą dowodził Michał Piróg. Szef zwycięskiej drużyny otrzymał koronę, która zostanie zlicytowana na internetowej aukcji, a pieniądze zostaną przekazane na rzecz powodzian. Na scenie zaprezentował się  też zespół Afromental i Agnieszka Chylińska.

Gratulujemy!!!