Sukces maszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

W dniach 28-29 maja 2010 w Warszawie na stadionie AWF-u rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce z udziałem reprezentacji 80 uczelni publicznych i niepublicznych wszystkich typów z AWF-ami włącznie. Uczestnicy zawodów walczyli o medale w klasyfikacji generalnej obejmującej wszystkich 80 uczelni i w typach uczelni. To był bardzo dobry występ naszych zawodników, łącznie zdobyliśmy 5 złotych medali, 4 srebrne medale i 7 brązowych oraz wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej.

W punktacji generalnej kobiet reprezentacja UKW zajęła III miejsce – 610,5 pkt za SGGW – 715 pkt, i UW – 701 pkt., łącznie sklasyfikowanych zostało 45 zespołów.
W punktacji generalnej mężczyzn reprezentacja UKW wywalczyła V miejsce – 625 pkt, sklasyfikowanych zostało 51 zespołów.
W klasyfikacji generalnej w typie Uniwersytety w punktacji zespołowej kobiet reprezentacja UKW zajęła II miejsce – 610 pkt, za Uniwersytetem Warszawskim, zaś mężczyźni tej uczelni zajęli II miejsce – 625 pkt. za Uniwersytetem Łódzkim 813,5 pkt.

Reprezentanci UKW zdobyli również medale indywidualne w klasyfikacji generalnej i w typie Uniwersytetów. Złotymi medalistami w klasyfikacji generalnej zostali:

• Marta Kaniowska w pchnięciu kulą  - 14,55m
  • Michał Lewandowski w trójskoku – 16,03 m.

Pozostałe medale wywalczyli w typie Uniwersytetów:

• Natalia Dytnerska, Monika Kopycka, Ida Dembek, Magdalena Burmistrzak w biegu sztafetowym 4x400m z czasem: 3;35;92 – złoty medal
  • Marta Kaniowska w pchnięciu kulą – 14,55 m – złoty medal
  • Michał Lewandowski w trójskoku – 16,03 m – złoty medal
  • Marta Kaniowska – dysk – 37,88m – srebrny medal
  • Kamil Sieracki – 1500m – 3;55;60 – srebrny medal
  • Wojciech Delimata, Michał Lewandowski, Marcin Dróżdż, Mariusz Kubaszewski - bieg sztafetowy 4x100m - 43;30 – srebrny medal
  • Błażej Brzeziński – 3000m – 8;28;17 – srebrny medal
  • Magdalena Burmistrzak – 400m – 57,47 – brązowy medal
  • Marta Kowalska – rzut oszczepem – 42,28 – brązowy medal
  • sztafeta 4x100m kobiet w składzie: Natalia Dytnerska, Karolina Świetlik, Monika Jelinowska, Monika Kopycka – 51,42 – brązowy medal
  • Michał Lewandowski – skok w dal – 6,99m – brązowy medal
  • Błażej Brzeziński – 1500m – 3;57;44 – brązowy medal
  • Wojciech Delimata – trójskok – 14;88m – brązowy medal
  • Marcin Dróżdż – rzut dyskiem – 45,07m – brązowy medal

Reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy kobiet i mężczyzn wystąpiły w następujących składach:
Kobiety:

• Paul Hubner
  • Maciej Ringwelski
  • Błażej Stankiewicz

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!