Ruszył nabór wniosków na stypendia dla młodych naukowców

1 czerwca ruszył nabór wniosków w trzeciej edycji projektu „Krok w Przyszłość”, w ramach którego Urząd Marszałkowski rozdysponuje wsparcie finansowe wśród doktorantów z naszego regionu. Wysokość stypendium, które ułatwi realizację naukowych planów to 30 tysięcy złotych. Na wnioski czekamy do 3 września.

Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi z naszego regionu:

• Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  • Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Wsparcie w ramach projektu otrzymają doktoranci z województwa kujawsko-pomorskiego – absolwenci szkół wyższych, kontynuujący naukę na studiach doktoranckich oraz inne osoby, które rozpoczęły przewód doktorski z zakresu nauk ścisłych, technicznych i innych dziedzin naukowych.

Szansę na otrzymanie stypendium mają naukowcy, którzy nawiążą współpracą z przedsiębiorstwem z regionu, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce oraz których prace naukowe dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności w naszym regionie. Stypendia w wysokości 30 tysięcy złotych zostaną wypłacone jednorazowo. Tym razem otrzyma je 87 doktorantów.

W ubiegłym roku wsparcie stypendialne w ramach tego projektu otrzymało 58 doktorantów z regionu. Każdy z nich otrzymał 30 tysięcy złotych.

Wniosek należy złożyć w punktach przyjmowania wniosków (PPW) dla doktorantów z UKW Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1, pok. nr 209 A,
w terminie od 1 czerwca 2010 r. do 3 września 2010 r. W przypadku dokumentów składanych drogą pocztową obowiązuje data wpływu dokumentów do PPW.

więcej na stronie: krok w przyszłość - III edycja