Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej

28. osobowa grupa studentów i doktorantów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW uczestniczy w projekcie pod nazwą „Technostarterzy – szansą na rozwój przedsiębiorczości akademickiej”. Projekt realizowany jest w dniach 09.06-25.06 2010. Zajęcia odbywają się w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego.

 

Adresatami projektu są środowiska akademickie, w skład których wchodzą: pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni, doktoranci, absolwenci (12 miesięcy od daty otrzymania dyplomu) i studenci ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich, zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych. Swym działaniem projekt obejmie 340 Beneficjentów Ostatecznych. Studenci i doktoranci zgłębiają tajniki wiedzy, niezbędnej do prowadzenia po studiach własnej działalności gospodarczej w otoczeniu uczelni, a także nabywają umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i innowacyjnych działań.

 

Tematyka szkoleń i dyskusji poruszana podczas zajęć, związana jest m.in.: z transferem wiedzy między sferą B+R a przedsiębiorcami, innowacyjnością, systemami wsparcia innowacji i transferu technologii, przedsiębiorczością akademicką, klastrami technologicznymi, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, a także podstawami tworzenia projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej. Na zakończenie wykładów i warsztatów każdy uczestnik projektu otrzyma  zaświadczenie oraz certyfikat, które stanowią „przepustkę” do otwarcia własnej działalności gospodarczej w otoczeniu Uczelni, a także pozyskania bezzwrotnego wsparcia z funduszy Unii Europejskiej.

 

W projekt zaangażowane są: Zakład Historii Najnowszej Powszechnej i Dziejów Migracji Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Miłośników Dyplomacji i Dziejów Migracji „PRO DIPLOMATIO”, wraz z Liderem Projektu Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku oraz Partnerem – Regionalnym Centrum Integracji Europejskiej we Włocławku.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.